Vés al contingut (premeu Retorn)

Desembre 2019

Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Claustre Universitari

El Claustre Universitari és el màxim òrgan de representació de la comuni at universitària i d’expressió de la posició i les aspiracions d’aquesta. El Claustre Universitari debat les línies generals d'actuació de la Universitat, controla l’actuació dels òrgans de govern, direcció i gestió i impulsa l’activitat normativa d’altre òrgans, en els termes establerts en els Estatuts i aquest reglament.

Formulari per sol·licitar la inclusió d'un punt en l'ordre del dia

Formulari per presentar una moció referent a un punt de l'ordre del dia

Títol / Número de sessió Data de la sessió Lloc de la sessió Estat
  Sessió 4/2019 del Claustre Universitari [CU/2019/04] 18/12/2019
09:30
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona En modificació
  Sessió 3/2019 del Claustre Universitari [CU/2019/03] 23/10/2019
15:00
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) En modificació
  Sessió 2/2019 del Claustre Universitari en sessió extraordinària de debat [CU/2019/02] 21/05/2019
09:00
(Sala d'Actes), Edifici C (Coderch), Planta ‐1, ETSAB En modificació
  Sessió 1/2019 del Claustre Universitari [CU/2019/01] 07/05/2019
09:00
(Sala d'Actes), Edifici C (Coderch), Planta ‐1, ETSAB Tancada
  Sessió 2/2018 del Claustre Universitari [CU/2018/02] 18/12/2018
09:00
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 1/2018 del Claustre Universitari [CU/2018/01] 28/05/2018
09:30
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 2/2017 del Claustre Universitari [CU/2017/02] 02/05/2017
09:30
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 1/2017 del Claustre Universitari [CU/2017/01] 07/03/2017
10:00
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 2/2016 del Claustre Universitari [CU/2016/02] 20/12/2016
09:00
l’Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 1/2016 del Claustre Universitari [CU/2016/01] 15/03/2016
09:00
l’Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada

CLAUSTRE UNIVERSITARI DE LA UPC

Elegit el 5 d'abril de 2017

 

MEMBRES NATS

El rector o rectora

TORRES TORRES, FRANCESC

La secretària general

ESPONA DONÉS, MARGARIDA

El gerent

MASSÓ PÉREZ, XAVIER

Les vicerectores i els vicerectors

BERENGUER SAU, JORDI Vicerector de Transferència de Coneixement i Innovació
FARGAS RIBAS, GEMMA  Vicerectora de Responsabilitat Social i Igualtat  
FERNANDEZ JIMENEZ, AGUSTIN Vicerector de Política de Transformació Digital  
GARRIDO SORIANO, NURIA Vicerectora de Docència i Estudiantat  
GASSO DOMINGO, SANTIAGO Vicerector de Política Acadèmica
PELÀ, LUCA Vicerector de Política Científica
PEREZ GONZALEZ, JUAN JESUS Vicerector de Política Internacional
ROCA BLANCH, ESTANISLAO Vicerector d'Infraestructures i Arquitectura
SILVESTRE BERGES, SANTIAGO Vicerector d’Avaluació i Qualitat
SORIANO IBÁÑEZ, MIQUEL Vicerector de Política de Personal Docent i Investigador

Les deganes, els degans, les directores i els directors d'unitats acadèmiques

16 Centres docents

ALONSO ZARATE, LUIS GONZAGA 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
ARGELAGUET ISANTA, MARIA ROSA 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
CONSUL PORRAS, NEUS 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
CUCHI BURGOS, ALBERTO 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
DÍEZ MEJÍA, PEDRO 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d’Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
FARRAN MARSÀ, ADRIANA 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
FERNANDEZ RUZAFA, JOSÉ 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
FRANCH BULLICH, JAUME 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
GISPETS PARCERISAS, JOAN 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
GRAS MOREU, ANNA MARIA 390 ESAB Escola Superior d'Agricultura de Barcelona
MARTIN MALLOFRE, AGUSTIN 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
PEGUEROLES VALLES, JOSEP 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
ROCA RAMON, XAVIER 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
RODRIGUEZ CANTALAPIEDRA, INMACULADA 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
SOLAGUREN-BEASCOA DE CORRAL, FÉLIX 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
VILA MARTI, FREDERIC 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú

30 Departaments

ÁLVAREZ PROZOROVICH, FERNANDO 756 THATC Departament de Teoria i Història de l'Arquitectura i Tècniques de Comunicació
BALCAZAR NAVARRO, JOSE LUIS 723 CS Departament de Ciències de la Computació
BORONAT MEDICO, JORDI 748 FIS Departament de Física
CASALS CASANOVA, MIQUEL 758 EPC Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció
CERVELLO PASTOR, CRISTINA 744 ETNTEL Departament d'Enginyeria Telemàtica
DE LA PUENTE MARTORELL, JOSE MANUEL 742 CEN Departament de Ciència i Enginyeria Nàutiques
GALCERAN ARELLANO, SAMUEL 709 EE Departament d'Enginyeria Elèctrica
GALINDO GONZALEZ, JULIAN 740 UOT Departament d'Urbanisme i Ordenació del Territori
GARCIA ALMIRALL, MARIA PILAR 753 TA Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
GIMENEZ MATEU, LUIS 752 RA Departament de Representació Arquitectònica
GINEBRA MOLINS, JOSEP 715 EIO Departament d'Estadística i Investigació Operativa
GINEBRA MOLINS, MARIA PAU 702 CMEM Departament de Ciència i Enginyeria de Materials
JOVER FONTANALS, CRISTINA 735 PA Departament de Projectes Arquitectònics
LAPAZ CASTILLO, JOSE LUIS 717 EGE Departament d'Expressió Gràfica a l'Enginyeria
MALLORQUÍ FRANCQUET, JORDI JOAN 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
OTERO CALVIÑO, BEATRIZ 701 AC Departament d'Arquitectura de Computadors
PALA SCHONWALDER, PERE   750 EMIT Departament d’Enginyeria Minera, Industrial i TIC
PASTOR MORENO, RAFAEL 732 OE Departament d'Organització d'Empreses
PUIG CAYUELA, VICENÇ 707 ESAII Departament d'Enginyeria de Sistemes, Automàtica i Informàtica Industrial
PUIGGALI BELLALTA, JORDI 713 EQ Departament d'Enginyeria Química
PUJOL RAMO, JAUME 731 OO Departament d'Òptica i Optometria
RODELLAR BENEDE, JOSE JULIAN 749 MAT Departament de Matemàtiques
ROMEU GARBI, JORDI 712 EM Departament d'Enginyeria Mecànica
ROURE FERNANDEZ, FRANCESC 737 RMEE Departament de Resistència de Materials i Estructures a l'Enginyeria
RUIZ MANSILLA, RAFAEL 724 MMT Departament de Màquines i Motors Tèrmics
SALAZAR SOLER, JORGE 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
SÁNCHEZ VILA, XAVIER 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
SORRIBAS ROYO, FRANCISCO JAVIER 745 EAB Departament d'Enginyeria Agroalimentària i Biotecnologia
TORRES CAMARA, RICARDO 729 MF Departament de Mecànica de Fluids
URPI TUBELLA, ANTONI 747 ESSI Departament d'Enginyeria de Serveis i Sistemes d'Informació

4 Instituts universitaris de recerca

CARRERA GALLISSA, ENRIC 420 INTEXTER Institut d'Investigació Tèxtil de Cooperació Industrial de Terrassa
CASANOVA HORMAECHEA, IGNASI 460 INTE Institut de Tècniques Energètiques
GRIÑO CUBERO, ROBERTO 440 IOC Institut d'Organització i Control de Sistemes Industrials
SEGALAS CORAL, JORDI 480 IS.UPC Institut Universitari de Recerca en Ciència i Tecnologies de la Sostenibilitat

2 Instituts universitaris  de  recerca  de  titularitat mixta

ANDRADE CETTO, JUAN 915 IRI Institut de Robòtica i Informàtica Industrial
BLADE CASTANYET, ERNEST 977 FLUMEN Institut en Dinàmica Fluvial i en Enginyeria Hidrològica 

1 Escola de doctorat

SEPULCRE SANCHEZ, FRANCISCO 164 ED Escola de Doctorat

1 Altres unitats acadèmiques

LLORENS GARCIA, ARIADNA MARIA 410 ICE Institut de Ciències de l'Educació

Delegades i delegats estudiantat de centre docent

AYALA RUIZ, AURORA 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
BARREIRO VESCOVO, TOMAS 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
BRAVO MERA, GENESIS VALERIA 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
GELL , JAZMIN ESTER 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
CIVIT ORÓ, JORDI 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
DUATIS GARCIA, JORDI 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
CARRERAS RUIZ, JUDIT 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
--- 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
PANZUELA LÓPEZ, M.ELENA 390 ESAB Escola Superior d'Agricultura de Barcelona
--- 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
ROVIRA SANCHO, ROGER 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
ORTIZ MEMBRADO, LAIA 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
TRINCH VENTAYOL, ARNAU 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d’Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
VERGES PLAZA, GUILLEM 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
Vacant 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
Vacant 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels

Coodinadores i coordinadors del Consell de l'Estudiantat

CHOI BAE, JUNI 
GALLEMÍ VILA, JAUME
MELLADO CEREZO, ÁLVARO
PÉREZ MARTINEZ, LAURA
Vacant

MEMBRES ELECTIUS

PDI-A: professorat doctor amb vinculació permanent a la Universitat

18 per tota la Universitat (*2)
ALVAREZ DEL CASTILLO, JAVIER
ANTONIJUAN RULL, JOSEFINA
BENITEZ IGLESIAS, RAUL
BERGAS JANE, JOAN GABRIEL
CAYUELA MARIN, DIANA
ELIAS FUSTE, ANTONIO
GIL PONS, PILAR
HAURIE IBARRA, LAIA
LLUMA FUENTES, JORDI
MARCO GOMEZ, JORDI
MARTINEZ COSTA, M. CARMEN
MAURESO SANCHEZ, MONTSERRAT
PEREZ VIDAL, LLUIS
POZO MONTERO, FRANCESC
SANTOS LOPEZ, M. ANTONIA DE LOS
SAURA AGEL, MARIA JOSE
SIMO GUZMAN, JOSE
VALLVERDU BAYES, FRANCISCO

35 Per centres docents (1*)

ALGABA JOAQUIN, INES MARIA 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
TORNIL SIN, SEBASTIAN 295 EEBE Escola d'Enginyeria de Barcelona Est
VIDAL SEGUI, YOLANDA 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
Vacant 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
VIDAL FERRE, RAFAEL 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
ROSELL AMIGO, JUAN RAMON 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
PARCERISA DUOCASTELLA, DAVID 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
CATALA MALLOFRE, ANDREU 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
TRULLOLS FARRENY, ENRIC 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
BLANCO ABELLAN, MONICA 390 ESAB Escola Superior d'Agricultura de Barcelona
CORTES IZQUIERDO, M. PILAR 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
HORTA BERNUS, RICARD 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
QUEVEDO CASIN, JOSEBA-JOKIN 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
COLL LOPEZ, JAIME 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
SABATE BEL, JOAQUIN 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
SOTOCA GARCIA, ADOLFO 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
MOLINS BORRELL, CLIMENT 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d’Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
RODRIGUEZ FERRAN, ANTONIO 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
Vacant 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
FERRER MARTI, LAIA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
JORDI NEBOT, LLUÏSA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
LUSA GARCIA, AMAIA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
PEÑA CARRERA, MARTA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
CHAVEZ DOMINGUEZ, JUAN ANTONIO 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
PARADELLS ASPAS, JOSE 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
PRADELL CARA, LLUIS 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
RODRIGUEZ FONOLLOSA, JOSE ADRIAN 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
SANZ SUBIRANA, JAIME 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
RIO DOVAL, ANA 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
SERNA IGLESIAS, MARIA JOSE 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
SESE CASTEL, GEMMA 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
TENIENTE LOPEZ, ERNEST 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
Vacant 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
QUER BOSOR, JORDI 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
GUAUS GUERRERO, ESTER 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa

34 Per departaments

DOMINGO PASCUAL, JORDI 701 AC Departament d'Arquitectura de Computadors
JIMENEZ GONZALEZ, DANIEL 701 AC Departament d'Arquitectura de Computadors
MASPOCH RULDUA, MARIA LLUÏSA 702 CMEM Departament de Ciència dels Materials i Enginyeria Metal·lúrgica
OLIVERAS LLUNELL, ALBERT 723 CS Departament de Ciències de la Computació
VAZQUEZ ALCOCER, PERE PAU 723 CS Departament de Ciències de la Computació
FERRER MARTI, IVET 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
MIRAMBELL ARRIZABALAGA, ENRIQUE 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
Vacant 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
PUJOLA CUNILL, MONTSERRAT 745 EAB Departament d'Enginyeria Agroalimentària i Biotecnologia
BLANQUE MOLINA, BALDUINO 709 EE Departament d'Enginyeria Elèctrica
BUSQUETS MONGE, SERGIO 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
DOMINGUEZ PUMAR, MANUEL MARIA 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
PONS NIN, JOAN 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
VOLTAS AGUILAR, JORDI 717 EGE Departament d'Expressió Gràfica a l'Enginyeria
COBO VALERI, ERIK 715 EIO Departament d'Estadística i Investigació Operativa
MARTINEZ GONZALEZ, EVA 712 EM Departament d'Enginyeria Mecànica
VICENTE RODRIGO, JESUS 750 EMIT Departament d’Enginyeria Minera, Industrial i TIC
CRUZ LLOPIS, LUIS JAVIER DE LA 744 ENTEL Departament d'Enginyeria Telemàtica
CORTINA PALLAS, JOSE LUIS 713 EQ Departament d'Enginyeria Química
GARRIGA SOLE, PERE 713 EQ Departament d'Enginyeria Química
ANGULO BAHON, CECILIO 707 ESAII Departament d'Enginyeria de Sistemes, Automàtica i Informàtica Industrial
ALVAREZ LACALLE, ENRIQUE 748 FIS Departament de Física
CALVIÑO TAVARES, FRANCISCO 748 FIS Departament de Física
SORIA GUERRERO, MANUEL 748 FIS Departament de Física
MITJANA RIERA, MARGARIDA 749 MAT Departament de Matemàtiques
MOLINERO ALBAREDA, XAVIER 749 MAT Departament de Matemàtiques
ROSSELL GARRIGA, JOSEP MARIA 749 MAT Departament de Matemàtiques
SUSIN SANCHEZ, ANTONIO 749 MAT Departament de Matemàtiques
FERNANDEZ ALARCON, VICENÇ 732 OE Departament d'Organització d'Empreses
ARMENGOL CEBRIAN, JESUS 731 OO Departament d'Òptica i Optometria
BOSCH GONZALEZ, MONTSERRAT 753 TA Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
COMELLAS COLOME, JAUME 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
MORENO BILBAO, M. ASUNCION 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
PAGES ZAMORA, ALBA MARIA 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions

5 Representació de l'agrupació d'unitats

GARCIA ALMIÑANA, DANIEL 758 EPC Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció
FORCADA MATHEU, NURIA  758 EPC Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció
GIL ESPERT, LLUIS 737 RMEE Departament de Resistència de Materials i Estructures a l'Enginyeria
MIQUEL MASALLES, JAUME 729 MF Departament de Mecànica de Fluids
RAMIS JUAN, XAVIER 724 MMT Departament de Màquines i Motors Tèrmics

PDI-B: el personal docent i investigador no inclòs en el sector anterior

3 PDI-B1: professorat associat

MIR TEIXIDOR, ENRIC
PERRAMON TORNIL, XAVIER
URBANO SALIDO, JORGE

8 PDI-B2: personal investigador en formació

BERIGÜETE ALCANTARA, FANNY ESTHER
KOMARIZADEHASL , SEYEDMILAD
LOPEZ MENCHON, HECTOR 
MAHMOUD , MALAK MAHER FAWZY
MORAKABATCHIANKAR , SHABNAM
RAMÍREZ MELGAREJO, MONSERRAT GUADALUPE
RASOL , MEZGEEN ABDULRAHMAN
REY BARROSO, LAURA

19 PDI-B3:  personal  docent  i  investigador  doctor  no  inclòs  en  les  classificacions  PDI-B1 ni PDI-B2

BERNAT MASO, ERNEST
CANAL BARNILS, CRISTINA
DE REDONDO REALINHO, VERA CRISTINA
DOMENECH LEGA, BRUNO
FRANCO GARCIA, MARIA LOURDES
GARCIA CARRILLO, AGUEDA
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant

15 PDI-B4: personal docent i investigador no doctor i no inclòs en les classificacions PDI-B1 ni PDI-B2

CAMPS ANAYA, GERMINAL
CASAS FERNANDEZ, BERNARDINO
FABREGAS BARGALLO, FRANCESC XAVIER
GAMEZ LOPEZ, ANTONIO
GONZALEZ LOPEZ, SERGIO
HERNANDEZ GOMEZ, MARIA DE LOS ANGELES
LAFONT POMES, JOSE MARIA
MERENCIANO SALADRIGUES, JOSEP MARIA
MORILLAS VARON, RAFAEL
ORTIGA MUR, VICTOR
ORTIZ MORON, PEDRO
RAMIREZ CASAS, JUDITH
ROMAN JIMENEZ, JOSE ANTONIO
ROMERO DURAN, DAVID
SOLANS FILELLA, ANA

Representació del personal d'administració i serveis

13 Representació del personal d'administració i serveis funcionari

CARBAJO OLSINA, SANDRA
CASTILLO GARRIDO, ANA MARIA
CELADES FILELLA, SONIA
CLAROS GIMENO, MARTA
DUARTE GARCIA, PATRICIA
FERNANDEZ GUTIERREZ, LAURA
FERNANDEZ PASTOR, ALICIA
GENER CAMINS, DAVID
GIMENO ALLUE, PATRICIA
GONZALVO SANCHO, MIGUEL ANGEL
MURCIA RODRIGUEZ, FRANCISCO JOSÉ
PRAT DEL BARRIO, SUSANA
SANCHEZ MASIP, MARIA NURIA

19 Representació del personal d'administració i serveis laboral

AGUILERA MILLAN, ANGEL
ALFEREZ BUENO, JESUS LUIS
CALDERON PEÑUELA, FRANCISCA
CANTURRI RUIZ, ALEXANDRE
DARNELL MARTIN, ISABEL
HORNOS VIDAL, ALBERTO
MARSA HERNANDEZ, SANDRA
MARTIN LLACH, NURIA
MORILLAS MARTINEZ, FRANCISCO JAVIER
MUNTADA DURAN, ALEJANDRO MIGUEL
NUÑEZ MARTINEZ, EDUARDO
ORTIN OLIVE, DAVID
RAYA MARCOS, DAVID
RODRIGUEZ GILI, CARLOS
RODRIGUEZ VARELA, GLORIA
SEGARRA CAMPOS, OLGA
SIMO GOBERNA, ISABEL
TALLON MONTORO, M. CARMEN
TEIXIDO ROMANOS, JOSE ORIOL

46 Representació de l'estudiantat

CARRASCO GONZÁLEZ, RAQUEL 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
OCHOA FREIRE, GLADYS ALFONSINA 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
Vacant 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
YÁÑEZ SERRA, GUILLERMO 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
MIGUEL ICARAN, MARIA 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
PADILLA ROMERO, SARA STEPHANNIE 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
Vacant 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
Vacant 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
Vacant 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
MIQUEL GRAU, RAMON 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
PRINCIPE , ARIANA 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
TORO MALDONADO, IRENE 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
RUIZ I VILLANUEVA, AIDA 390 ESAB Escola Superior d'Agricultura de Barcelona
VIDAL DEL SANTO, MARTA 390 ESAB Escola Superior d'Agricultura de Barcelona
ACHE MORENO, LOLA 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
AMADOR PLA, FERNANDO 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
MAS CAMPABADAL, BERTA 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
MÉNDEZ GÁLVEZ, CARLOS 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
PONSA SALA, CARLES 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
DAOUMI DAOUMI, HANAE 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
DE VARGAS PÉREZ, LAURA VIRGINIA 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
NAVARRO NAVARRO, MARTÍ 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
Vacant 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
DUBOIS AULEDA, JÚLIA 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
IGLESIAS MARTÍ, FRANCESC 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
BOTELLA LANGA, ALEJANDRO 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d’Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
HUELIN CANOVAS, DIEGO 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d’Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
Vacant 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d’Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
CASTIELLA BAINAC, LAIA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
MERCADÉ JIMÉNEZ, GERARD 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
MICOLAU PUERTO, MARC 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
MOYANO PAIRÓ, ORIOL 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
SOLÉ CONDEMINAS, LAURA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
GUENNOUN , MOHAMED 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
HERRERA GIMENEZ, MARC 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
PERPINYÀ PITARCH, ENRIC 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
ADÁN NAVARRO, ALEJANDRO 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
GONZÁLEZ VALDIVIA, GUILLEM 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
SÁNCHEZ GASSULL, VICTOR 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
CONDOM TIBAU, JORDI GUILLEM 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
Vacant 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
Vacant 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
Vacant 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
ALMAGRO MURIANA, PERE MARC 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
Vacant 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
Vacant XXX XXX Màster universitari organitzats per instituts universitaris de recerca
(1*) Per acord de la Mesa del Claustre de 25/09/2018, s'ha disminut una plaça de la representació del PDI-A de centre docent, per compensar
 l'increment d'un membre nat d'aquest sector, amb l'objectiu d'ajustar-ho al nombre de claustrals que estableixen els Estatuts de la UPC.
(2*) Per acord de la Mesa del Claustre , s'ha disminut una plaça de la representació del PDI-A circumscripció Universitat, per compensar
 l'increment d'un membre nat d'aquest sector, amb l'objectiu d'ajustar-ho al nombre de claustrals que estableixen els Estatuts de la UPC.
Secretaria General, 21/11/2019
Títol Número d'acord Estat
  Manifest conjunt de les universitats catalanes de rebuig de les condemnes de les preses i els presos polítics catalans i de la judicialització de la política CU/2019/03/01  Aprovat
  Moció sobre la convocatòria de més sessions del Claustre Universitari CU/2019/01/07  Aprovat
  Moció sobre la declaració de l’Estat d’Emergència Climàtica CU/2019/01/06  Aprovat
  Debat i votació de l'informe de gestió de la Universitat CU/2019/01/05  Aprovat
  Aprovació de l’acord de creació de la Comissió d’Estatuts de la UPC CU/2019/01/04  Aprovat
  Ratificació del procediment de renovació de la totalitat de l’estudiantat de grau i màster al Consell de Govern CU/2019/01/03  Aprovat
  Ratificació del procediment de provisió de vacants a la Mesa del Claustre Universitari i del Consell de Govern CU/2019/01/02  Aprovat
  Aprovació de l’acta de la sessió anterior (18/12/2019) CU/2019/01/01  Aprovat
  Moció al punt al punt de l’ordre del dia de l' informe del rector: Petició de solidaritat amb els acadèmics represaliats CU/2018/02/02  Aprovat
  Aprovació, si escau, de l’acta de la sessió anterior (28/05/2018) CU/2018/02/01  Aprovat
  Debat i aprovació, si escau, d’una declaració en defensa dels drets civils a Catalunya i Espanya. CU/2018/01/03  Aprovat
  Moció al punt 2 de l'ordre del dia: Presentació del rector del Pla d'actuacions UPC 2018-2021 (document de treball) CU/2018/01/02  Aprovat
  Procediment d’elecció per a la provisió de vacants al Consell de Govern i a la Mesa del Claustre Universitari. CU/2018/01/01  Aprovat
  Moció 5 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 9/2017  Aprovat
  Mocions que restaren pendents de tractament de la sessió del Claustre de 07/03/2017 9/2017  Aprovat
  Ratificació de la normativa per a l’elecció dels membres de la Mesa del Claustre Universitari 8/2017  Aprovat
  Moció 1 al punt 2 de l'ordre del dia 7/2017  Aprovat
  Ratificació de la normativa per a l’elecció dels membres del Consell de Govern 6/2017  Aprovat
  Moció 10 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 5/2017  Aprovat
  Moció 9 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 4/2017  Aprovat
  Moció 6 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 3/2017  Aprovat
  Moció 2 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 2/2017  Aprovat
  Moció 1 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 1/2017  Aprovat
  Debat i votació sobre l'informe de gestió de la Universitat 4/2016  Aprovat
  Ratificació de l’Acord 53/2016 de Consell de Govern, d’aprovació de la normativa de votació en urna electrònica 3/2016  Aprovat
  Moció 1 al punt 3 de l'ordre del dia: "Informe i debat sobre els resultats acadèmics de la UPC" 2/2016  Aprovat
  Procediment d’elecció per la provisió de vacants de representants de l’estudiantat de grau o màster universitari, del professorat doctor amb vinculació permanent a la Universitat i dels doctorands i doctorandes al Consell de Govern 1/2016  Aprovat
  Aprovació de l’acta de la sessió anterior (07/05/2019)  Retirat
  Presentació, debat i votació de l'informe de gestió de la Universitat  Esborrany
  Aprovació si escau de les actes de les sessions anteriors (07 i 21 de maig i 23 d’octubre)  Esborrany
  Ratificació del procediment d’elecció per a la provisió de vacants al Consell de Govern i a la Mesa del Claustre Universitari.  Esborrany