Vés al contingut (premeu Retorn)

Desembre 2020

Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Claustre Universitari

Les persones integrants d'aquest òrgan us heu d'identificar aquí per consultar la documentació d'accés restringit.

El Claustre Universitari és el màxim òrgan de representació de la comuni at universitària i d’expressió de la posició i les aspiracions d’aquesta. El Claustre Universitari debat les línies generals d'actuació de la Universitat, controla l’actuació dels òrgans de govern, direcció i gestió i impulsa l’activitat normativa d’altre òrgans, en els termes establerts en els Estatuts i aquest reglament.

Formulari per sol·licitar la inclusió d'un punt en l'ordre del dia

Formulari per presentar una moció referent a un punt de l'ordre del dia

Títol / Número de sessió Data de la sessió Lloc de la sessió Estat
  Sessió 1/2020 del Claustre Universitari [CU/2020/02] 17/12/2020
09:00
Reunió a distància (seu de l'òrgan: Rectorat) En modificació
  Sessió 4/2019 del Claustre Universitari [CU/2019/04] 18/12/2019
09:00
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona En modificació
  Sessió 3/2019 del Claustre Universitari [CU/2019/03] 23/10/2019
15:00
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 2/2019 del Claustre Universitari en sessió extraordinària de debat [CU/2019/02] 21/05/2019
09:00
(Sala d'Actes), Edifici C (Coderch), Planta ‐1, ETSAB Tancada
  Sessió 1/2019 del Claustre Universitari [CU/2019/01] 07/05/2019
09:00
(Sala d'Actes), Edifici C (Coderch), Planta ‐1, ETSAB Tancada
  Sessió 2/2018 del Claustre Universitari [CU/2018/02] 18/12/2018
09:00
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 1/2018 del Claustre Universitari [CU/2018/01] 28/05/2018
09:30
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 2/2017 del Claustre Universitari [CU/2017/02] 02/05/2017
09:30
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 1/2017 del Claustre Universitari [CU/2017/01] 07/03/2017
10:00
Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 2/2016 del Claustre Universitari [CU/2016/02] 20/12/2016
09:00
l’Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
  Sessió 1/2016 del Claustre Universitari [CU/2016/01] 15/03/2016
09:00
l’Auditori de l’edifici Vèrtex (Eusebi Güell, 6. 08034 Barcelona) Tancada
CLAUSTRE UNIVERSITARI DE LA UPC
Elegit el 5 d'abril de 2017
 
MEMBRES NATS
El rector o rectora
TORRES TORRES, FRANCESC
La secretària general
ESPONA DONÉS, MARGARIDA
El gerent
MASSÓ PÉREZ, XAVIER
Les vicerectores i els vicerectors
BERENGUER SAU, JORDI Vicerector de Transferència de Coneixement i Innovació
FARGAS RIBAS, GEMMA  Vicerectora de Responsabilitat Social i Igualtat
FERNANDEZ JIMENEZ, AGUSTIN Vicerector de Política de Transformació Digital
GARRIDO SORIANO, NURIA Vicerectora de Docència i Estudiantat
GASSO DOMINGO, SANTIAGO Vicerector de Política de Personal Docent i Investigador
PELÀ, LUCA Vicerector de Política Científica
PEREZ GONZALEZ, JUAN JESUS Vicerector de Política Internacional
PRETEL SANCHEZ, MARIA DEL CARMEN  Vicerectora de Política Acadèmica
SILVESTRE BERGES, SANTIAGO Vicerector d’Avaluació i Qualitat
SIMO GUZMAN, JOSE Vicerector de Projecció Territorial i Social
Les deganes, els degans, les directores i els directors d'unitats acadèmiques
16 Centres docents
ALONSO ZARATE, LUIS GONZAGA 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
CONSUL PORRAS, NEUS 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
CUCHI BURGOS, ALBERTO 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
FARRAN MARSÀ, ADRIANA 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
FERNANDEZ RUZAFA, JOSÉ 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
FRANCH BULLICH, JAUME 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
GISPETS PARCERISAS, JOAN 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
GRAS MOREU, ANNA MARIA 390 EEABB Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona
MARTIN MALLOFRE, AGUSTIN 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
PALA SCHONWALDER, PERE   330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
PEGUEROLES VALLES, JOSEP 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
REAL SALADRIGAS, ESTHER 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
ROCA RAMON, XAVIER 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
RODRIGUEZ CANTALAPIEDRA, INMACULADA 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
SOLAGUREN-BEASCOA DE CORRAL, FÉLIX 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
VILA MARTI, FREDERIC 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
30 Departaments
AYNETO GUBERT, JAVIER 737 RMEE Departament de Resistència de Materials i Estructures a l'Enginyeria
AZARA NICOLAS, PEDRO 756 THATC Departament de Teoria i Història de l'Arquitectura i Tècniques de Comunicació
BALCAZAR NAVARRO, JOSE LUIS 723 CS Departament de Ciències de la Computació
BORONAT MEDICO, JORDI 748 FIS Departament de Física
CASALS CASANOVA, MIQUEL 758 EPC Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció
CERVELLO PASTOR, CRISTINA 744 ETNTEL Departament d'Enginyeria Telemàtica
DE LA PUENTE MARTORELL, JOSE MANUEL 742 CEN Departament de Ciència i Enginyeria Nàutiques
GALCERAN ARELLANO, SAMUEL 709 EE Departament d'Enginyeria Elèctrica
GALINDO GONZALEZ, JULIAN 740 UOT Departament d'Urbanisme i Ordenació del Territori
GARCIA ALMIRALL, MARIA PILAR 753 TA Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
GIMENEZ MATEU, LUIS 752 RA Departament de Representació Arquitectònica
GINEBRA MOLINS, MARIA PAU 702 CEM Departament de Ciència i Enginyeria de Materials 
JOVER FONTANALS, CRISTINA 735 PA Departament de Projectes Arquitectònics
LAPAZ CASTILLO, JOSE LUIS 717 DEGD Departament d’Enginyeria Gràfica i de Disseny
MALLORQUÍ FRANCQUET, JORDI JOAN 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
OTERO CALVIÑO, BEATRIZ 701 AC Departament d'Arquitectura de Computadors
MARTÍNEZ TEIXIDOR, INMACULADA 750 EMIT Departament d’Enginyeria Minera, Industrial i TIC
PASTOR MORENO, RAFAEL 732 OE Departament d'Organització d'Empreses
PUIG CAYUELA, VICENÇ 707 ESAII Departament d'Enginyeria de Sistemes, Automàtica i Informàtica Industrial
PUIGGALI BELLALTA, JORDI 713 EQ Departament d'Enginyeria Química
PUJOL RAMO, JAUME 731 OO Departament d'Òptica i Optometria
RODELLAR BENEDE, JOSE JULIAN 749 MAT Departament de Matemàtiques
ROMEU GARBI, JORDI 712 EM Departament d'Enginyeria Mecànica
RUIZ MANSILLA, RAFAEL 724 MMT Departament de Màquines i Motors Tèrmics
SALAZAR SOLER, JORGE 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
SÁNCHEZ VILA, XAVIER 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
SORRIBAS ROYO, FRANCISCO JAVIER 745 EAB Departament d'Enginyeria Agroalimentària i Biotecnologia
TORRES CAMARA, RICARDO 729 MF Departament de Mecànica de Fluids
TORT-MARTORELL LLABRES, XAVIER  715 EIO Departament d'Estadística i Investigació Operativa
URPI TUBELLA, ANTONI 747 ESSI Departament d'Enginyeria de Serveis i Sistemes d'Informació
4 Instituts universitaris de recerca
CARRERA GALLISSA, ENRIC 420 INTEXTER Institut d'Investigació Tèxtil de Cooperació Industrial de Terrassa
CASANOVA HORMAECHEA, IGNASI 460 INTE Institut de Tècniques Energètiques
GRIÑO CUBERO, ROBERTO 440 IOC Institut d'Organització i Control de Sistemes Industrials
NOY SERRANO, MARC 490 IMTech Institut de Matemàtiques de la UPC-BarcelonaTech
SEGALAS CORAL, JORDI 480 IS.UPC Institut Universitari de Recerca en Ciència i Tecnologies de la Sostenibilitat
2 Instituts universitaris  de  recerca  de  titularitat mixta
ALENYÀ RIBAS, GUILLEM 915 IRI Institut de Robòtica i Informàtica Industrial
BLADE CASTANYET, ERNEST 977 FLUMEN Institut en Dinàmica Fluvial i en Enginyeria Hidrològica 
1 Escola de doctorat
SEPULCRE SANCHEZ, FRANCISCO 164 ED Escola de Doctorat
1 Altres unitats acadèmiques
LLORENS GARCIA, ARIADNA MARIA 410 ICE Institut de Ciències de l'Educació
Delegades i delegats estudiantat de centre docent
ADÁN NAVARRO, ALEJANDRO 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
AMENÓS SERENA, JORDI 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
AVILÉS FERNÁNDEZ, DANIEL 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
AYALA RUIZ, AURORA 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
CARRERAS RUIZ, JUDIT 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
DUATIS GARCIA, JORDI 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
HERRERA GIMÉNEZ, MARC 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
MÉNDEZ GÁLVEZ, CARLOS 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
ORTIZ MEMBRADO, LAIA 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
PANZUELA LÓPEZ, M.ELENA 390 EEABB Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona
PEÑA ROYUELA, EDUARDO 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
ROVIRA SANCHO, ROGER 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
TRINCH VENTAYOL, ARNAU 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
Vacant 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
Vacant 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
Vacant 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
Coodinadores i coordinadors del Consell de l'Estudiantat
BARAT BRULL, ARNAU
CHOI BAE, JUNI 
MELLADO CEREZO, ÁLVARO
MIGUEL ICARAN, MARIA
Vacant
MEMBRES ELECTIUS
PDI-A: professorat doctor amb vinculació permanent a la Universitat
17 per tota la Universitat (*2)
ALVAREZ DEL CASTILLO, JAVIER
ANTONIJUAN RULL, JOSEFINA
BENITEZ IGLESIAS, RAUL
BERGAS JANE, JOAN GABRIEL
CAYUELA MARIN, DIANA
ELIAS FUSTE, ANTONIO
GIL PONS, PILAR
HAURIE IBARRA, LAIA
LLUMA FUENTES, JORDI
MARCO GOMEZ, JORDI
MARTINEZ COSTA, M. CARMEN
MAURESO SANCHEZ, MONTSERRAT
POZO MONTERO, FRANCESC
SANTOS LOPEZ, M. ANTONIA DE LOS
SAURA AGEL, MARIA JOSE
VALLVERDU BAYES, FRANCISCO
Vacant
35 Per centres docents (1*)
ALGABA JOAQUIN, INES MARIA 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
BLANCO ABELLAN, MONICA 390 EEABB Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona
CATALA MALLOFRE, ANDREU 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
CHAVEZ DOMINGUEZ, JUAN ANTONIO 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
COLL LOPEZ, JAIME 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
CORTES IZQUIERDO, M. PILAR 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
FERRER MARTI, LAIA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
GUAUS GUERRERO, ESTER 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
HORTA BERNUS, RICARD 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
JORDI NEBOT, LLUÏSA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
LUSA GARCIA, AMAIA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
MOLINS BORRELL, CLIMENT 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
PARADELLS ASPAS, JOSE 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
PARCERISA DUOCASTELLA, DAVID 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
PEÑA CARRERA, MARTA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
PRADELL CARA, LLUIS 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
QUER BOSOR, JORDI 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
QUEVEDO CASIN, JOSEBA-JOKIN 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
RIO DOVAL, ANA 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
RODRIGUEZ FERRAN, ANTONIO 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
RODRIGUEZ FONOLLOSA, JOSE ADRIAN 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
ROSELL AMIGO, JUAN RAMON 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
SABATE BEL, JOAQUIN 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
SANZ SUBIRANA, JAIME 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
SERNA IGLESIAS, MARIA JOSE 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
SESE CASTEL, GEMMA 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
SOTOCA GARCIA, ADOLFO 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
TENIENTE LOPEZ, ERNEST 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
TORNIL SIN, SEBASTIAN 295 EEBE Escola d'Enginyeria de Barcelona Est
TRULLOLS FARRENY, ENRIC 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
VIDAL FERRE, RAFAEL 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
VIDAL SEGUI, YOLANDA 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
Vacant 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
Vacant 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
Vacant 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
34 Per departaments
ALVAREZ LACALLE, ENRIQUE 748 FIS Departament de Física
ANGULO BAHON, CECILIO 707 ESAII Departament d'Enginyeria de Sistemes, Automàtica i Informàtica Industrial
ARMENGOL CEBRIAN, JESUS 731 OO Departament d'Òptica i Optometria
BLANQUE MOLINA, BALDUINO 709 EE Departament d'Enginyeria Elèctrica
BOSCH GONZALEZ, MONTSERRAT 753 TA Departament de Tecnologia de l'Arquitectura
BUSQUETS MONGE, SERGIO 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
CALVIÑO TAVARES, FRANCISCO 748 FIS Departament de Física
COBO VALERI, ERIK 715 EIO Departament d'Estadística i Investigació Operativa
COMELLAS COLOME, JAUME 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
CORTINA PALLAS, JOSE LUIS 713 EQ Departament d'Enginyeria Química
CRUZ LLOPIS, LUIS JAVIER DE LA 744 ENTEL Departament d'Enginyeria Telemàtica
DOMINGO PASCUAL, JORDI 701 AC Departament d'Arquitectura de Computadors
DOMINGUEZ PUMAR, MANUEL MARIA 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
FERNANDEZ ALARCON, VICENÇ 732 OE Departament d'Organització d'Empreses
FERRER MARTI, IVET 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
GARRIGA SOLE, PERE 713 EQ Departament d'Enginyeria Química
JIMENEZ GONZALEZ, DANIEL 701 AC Departament d'Arquitectura de Computadors
MARTINEZ GONZALEZ, EVA 712 EM Departament d'Enginyeria Mecànica
MASPOCH RULDUA, MARIA LLUÏSA 702 CEM Departament de Ciència i Enginyeria de Materials 
MIRAMBELL ARRIZABALAGA, ENRIQUE 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
MITJANA RIERA, MARGARIDA 749 MAT Departament de Matemàtiques
MOLINERO ALBAREDA, XAVIER 749 MAT Departament de Matemàtiques
MORENO BILBAO, M. ASUNCION 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
OLIVERAS LLUNELL, ALBERT 723 CS Departament de Ciències de la Computació
PAGES ZAMORA, ALBA MARIA 739 TSC Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions
PONS NIN, JOAN 710 EEL Departament d'Enginyeria Electrònica
PUJOLA CUNILL, MONTSERRAT 745 EAB Departament d'Enginyeria Agroalimentària i Biotecnologia
ROSSELL GARRIGA, JOSEP MARIA 749 MAT Departament de Matemàtiques
SORIA GUERRERO, MANUEL 748 FIS Departament de Física
SUSIN SANCHEZ, ANTONIO 749 MAT Departament de Matemàtiques
VAZQUEZ ALCOCER, PERE PAU 723 CS Departament de Ciències de la Computació
VICENTE RODRIGO, JESUS 750 EMIT Departament d’Enginyeria Minera, Industrial i TIC
VOLTAS AGUILAR, JORDI 717 DEGD Departament d’Enginyeria Gràfica i de Disseny
Vacant 751 DECA Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental
5 Representació de l'agrupació d'unitats
FORCADA MATHEU, NURIA  758 EPC Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció
GARCIA ALMIÑANA, DANIEL 758 EPC Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció
GIL ESPERT, LLUIS 737 RMEE Departament de Resistència de Materials i Estructures a l'Enginyeria
MIQUEL MASALLES, JAUME 729 MF Departament de Mecànica de Fluids
RAMIS JUAN, XAVIER 724 MMT Departament de Màquines i Motors Tèrmics
PDI-B: el personal docent i investigador no inclòs en el sector anterior
3 PDI-B1: professorat associat
MIR TEIXIDOR, ENRIC
PERRAMON TORNIL, XAVIER
URBANO SALIDO, JORGE
8 PDI-B2: personal investigador en formació
BERIGÜETE ALCANTARA, FANNY ESTHER
KOMARIZADEHASL , SEYEDMILAD
LOPEZ MENCHON, HECTOR 
MAHMOUD , MALAK MAHER FAWZY
MORAKABATCHIANKAR , SHABNAM
RAMÍREZ MELGAREJO, MONSERRAT GUADALUPE
RASOL , MEZGEEN ABDULRAHMAN
REY BARROSO, LAURA
19 PDI-B3:  personal  docent  i  investigador  doctor  no  inclòs  en  les  classificacions  PDI-B1 ni PDI-B2
BERNAT MASO, ERNEST
DE REDONDO REALINHO, VERA CRISTINA
DOMENECH LEGA, BRUNO
FRANCO GARCIA, MARIA LOURDES
GARCIA CARRILLO, AGUEDA
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
Vacant
15 PDI-B4: personal docent i investigador no doctor i no inclòs en les classificacions PDI-B1 ni PDI-B2
CAMPS ANAYA, GERMINAL
CASAS FERNANDEZ, BERNARDINO
FABREGAS BARGALLO, FRANCESC XAVIER
GAMEZ LOPEZ, ANTONIO
GONZALEZ LOPEZ, SERGIO
HERNANDEZ GOMEZ, MARIA DE LOS ANGELES
LAFONT POMES, JOSE MARIA
MERENCIANO SALADRIGUES, JOSEP MARIA
MORILLAS VARON, RAFAEL
ORTIGA MUR, VICTOR
ORTIZ MORON, PEDRO
RAMIREZ CASAS, JUDITH
ROMAN JIMENEZ, JOSE ANTONIO
ROMERO DURAN, DAVID
SOLANS FILELLA, ANA
Representació del personal d'administració i serveis
13 Representació del personal d'administració i serveis funcionari
CARBAJO OLSINA, SANDRA
CELADES FILELLA, SONIA
CLAROS GIMENO, MARTA
DUARTE GARCIA, PATRICIA
FERNANDEZ GUTIERREZ, LAURA
FERNANDEZ PASTOR, ALICIA
GENER CAMINS, DAVID
GIMENO ALLUE, PATRICIA
GONZALVO SANCHO, MIGUEL ANGEL
MURCIA RODRIGUEZ, FRANCISCO JOSÉ
PRAT DEL BARRIO, SUSANA
SANCHEZ MASIP, MARIA NURIA
Vacant
19 Representació del personal d'administració i serveis laboral
AGUILERA MILLAN, ANGEL
ALFEREZ BUENO, JESUS LUIS
CALDERON PEÑUELA, FRANCISCA
CANTURRI RUIZ, ALEXANDRE
DARNELL MARTIN, ISABEL
MARSA HERNANDEZ, SANDRA
MARTIN LLACH, NURIA
MORILLAS MARTINEZ, FRANCISCO JAVIER
MUNTADA DURAN, ALEJANDRO MIGUEL
NUÑEZ MARTINEZ, EDUARDO
ORTIN OLIVE, DAVID
RAYA MARCOS, DAVID
RODRIGUEZ GILI, CARLOS
RODRIGUEZ VARELA, GLORIA
SEGARRA CAMPOS, OLGA
SIMO GOBERNA, ISABEL
TALLON MONTORO, M. CARMEN
TEIXIDO ROMANOS, JOSE ORIOL
Vacant
46 Representació de l'estudiantat
AMADOR PLA, FERNANDO 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
BOTELLA LANGA, ALEJANDRO 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
CASTIELLA BAINAC, LAIA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
CONDOM TIBAU, JORDI GUILLEM 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
DAOUMI DAOUMI, HANAE 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
DUBOIS AULEDA, JÚLIA 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
GONZÁLEZ VALDIVIA, GUILLEM 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
GUENNOUN , MOHAMED 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
IGLESIAS MARTÍ, FRANCESC 290 ETSAV Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès
MERCADÉ JIMÉNEZ, GERARD 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
MICOLAU PUERTO, MARC 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
MOYANO PAIRÓ, ORIOL 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
NAVARRO NAVARRO, MARTÍ 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
PADILLA ROMERO, SARA STEPHANNIE 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
PALA GIRALT, CLAUDIA 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
PERPINYÀ PITARCH, ENRIC 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
PRINCIPE , ARIANA 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
RUIZ I VILLANUEVA, AIDA 390 EEABB Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona
SÁNCHEZ GASSULL, VICTOR 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
SOLÉ CONDEMINAS, LAURA 240 ETSEIB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona
VIDAL DEL SANTO, MARTA 390 EEABB Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona
YÁÑEZ SERRA, GUILLERMO 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
Vacant 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
Vacant 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
Vacant 295 EEBE Escola d'enginyeria de Barcelona Est
Vacant 300 EETAC Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels
Vacant 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
Vacant 310 EPSEB Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona
Vacant 330 EPSEM Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa
Vacant 340 EPSEVG Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú
Vacant 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
Vacant 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
Vacant 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
Vacant 205 ESEIAAT Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa
Vacant 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
Vacant 210 ETSAB Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona
Vacant 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
Vacant 250 ETSECCPB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona
Vacant 230 ETSETB Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona
Vacant 270 FIB Facultat d'Informàtica de Barcelona
Vacant 200 FME Facultat de Matemàtiques i Estadística
Vacant 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
Vacant 280 FNB Facultat de Nàutica de Barcelona
Vacant 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
Vacant 370 FOOT Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa
Vacant XXX XXX Màster universitari organitzats per instituts universitaris de recerca
(1*) Per acord de la Mesa del Claustre de 25/09/2018, s'ha disminut una plaça de la representació del PDI-A de centre docent, per compensar
 l'increment d'un membre nat d'aquest sector, amb l'objectiu d'ajustar-ho al nombre de claustrals que estableixen els Estatuts de la UPC.
(2*) Per acord de la Mesa del Claustre , s'han disminut dues places de la representació del PDI-A circumscripció Universitat, per compensar
 l'increment d'un membre nat d'aquest sector, amb l'objectiu d'ajustar-ho al nombre de claustrals que estableixen els Estatuts de la UPC.
Secretaria General, 26/11/2020
Títol Número d'acord Estat
  Aprovació de la declaració del compromís de la UPC amb la transició energètica CU/2019/04/06  Retirat
  Ratificació del procediment d’elecció de la Comissió de Revisió d’Estatuts de la UPC, si escau CU/2019/04/05  Retirat
  Aprovació de l’ajornament de l’elecció dels membres de la Comissió de Revisió dels Estatuts de la UPC CU/2019/04/04  Aprovat
  Presentació, debat i votació de l'informe de gestió de la Universitat CU/2019/04/03  Aprovat
  Ratificació del procediment d’elecció per a la provisió de vacants al Consell de Govern i a la Mesa del Claustre Universitari. CU/2019/04/02  Aprovat
  Aprovació si escau de les actes de les sessions anteriors (07 i 21 de maig i 23 d’octubre) CU/2019/04/01  Aprovat
  Manifest conjunt de les universitats catalanes de rebuig de les condemnes de les preses i els presos polítics catalans i de la judicialització de la política CU/2019/03/01  Aprovat
  Moció sobre la convocatòria de més sessions del Claustre Universitari CU/2019/01/07  Aprovat
  Moció sobre la declaració de l’Estat d’Emergència Climàtica CU/2019/01/06  Aprovat
  Debat i votació de l'informe de gestió de la Universitat CU/2019/01/05  Aprovat
  Aprovació de l’acord de creació de la Comissió d’Estatuts de la UPC CU/2019/01/04  Aprovat
  Ratificació del procediment de renovació de la totalitat de l’estudiantat de grau i màster al Consell de Govern CU/2019/01/03  Aprovat
  Ratificació del procediment de provisió de vacants a la Mesa del Claustre Universitari i del Consell de Govern CU/2019/01/02  Aprovat
  Aprovació de l’acta de la sessió anterior (18/12/2019) CU/2019/01/01  Aprovat
  Moció al punt al punt de l’ordre del dia de l' informe del rector: Petició de solidaritat amb els acadèmics represaliats CU/2018/02/02  Aprovat
  Aprovació, si escau, de l’acta de la sessió anterior (28/05/2018) CU/2018/02/01  Aprovat
  Debat i aprovació, si escau, d’una declaració en defensa dels drets civils a Catalunya i Espanya. CU/2018/01/03  Aprovat
  Moció al punt 2 de l'ordre del dia: Presentació del rector del Pla d'actuacions UPC 2018-2021 (document de treball) CU/2018/01/02  Aprovat
  Procediment d’elecció per a la provisió de vacants al Consell de Govern i a la Mesa del Claustre Universitari. CU/2018/01/01  Aprovat
  Moció 5 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 9/2017  Aprovat
  Mocions que restaren pendents de tractament de la sessió del Claustre de 07/03/2017 9/2017  Aprovat
  Ratificació de la normativa per a l’elecció dels membres de la Mesa del Claustre Universitari 8/2017  Aprovat
  Moció 1 al punt 2 de l'ordre del dia 7/2017  Aprovat
  Ratificació de la normativa per a l’elecció dels membres del Consell de Govern 6/2017  Aprovat
  Moció 10 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 5/2017  Aprovat
  Moció 9 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 4/2017  Aprovat
  Moció 6 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 3/2017  Aprovat
  Moció 2 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 2/2017  Aprovat
  Moció 1 al punt 2 de l'ordre del dia: "Informe del rector sobre política universitària i programa d’actuació" 1/2017  Aprovat
  Debat i votació sobre l'informe de gestió de la Universitat 4/2016  Aprovat
  Ratificació de l’Acord 53/2016 de Consell de Govern, d’aprovació de la normativa de votació en urna electrònica 3/2016  Aprovat
  Moció 1 al punt 3 de l'ordre del dia: "Informe i debat sobre els resultats acadèmics de la UPC" 2/2016  Aprovat
  Procediment d’elecció per la provisió de vacants de representants de l’estudiantat de grau o màster universitari, del professorat doctor amb vinculació permanent a la Universitat i dels doctorands i doctorandes al Consell de Govern 1/2016  Aprovat
  Aprovació de l’acta de la sessió anterior (07/05/2019)  Retirat
  Ratificació de l’Acord CP.CG/2020/02/02, de 8 de setembre de 2020, de la Comissió Permanent del Consell de Govern, pel qual s’aproven les mesures excepcionals en relació als procediments electorals  Esborrany
  Informe de la síndica de greuges  Esborrany
  Aprovació de la Normativa de votació en urna electrònica  Esborrany
  Presentació, debat i votació de l'informe de gestió de la Universitat  Esborrany
  Nomenament d’interventors/res d’acta  Esborrany
  Elecció de les vacants del Consell de Govern  Esborrany
  Aprovació de l'aplicació del Reglament de les sessions a distància dels òrgans col·legiats a les sessions del Claustre Universitari, de la Junta Electoral d'Universitat i de les juntes electorals d'unitat acadèmica  Esborrany
  Aprovació de l’acta de la sessió de 18/12/2019  Esborrany
  Aprovació del procediment d’elecció per la provisió de les vacants del Consell de Govern  Esborrany