Vés al contingut (premeu Retorn)

Març 2021

Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Llegenda calendari

Consell de Govern

Comissions del Consell de Govern

Consell Acadèmic

Claustre Universitari

Consell Social

Comissions del Consell Social

Sessió 1/2020 del Claustre Universitari

  • Data d'inici de la sessió: 17/12/2020 09:00
  • Data de finalització de la sessió: 17/12/2020 13:30
  • Lloc de la sessió: Reunió a distància (seu de l'òrgan: Rectorat)
  • Òrgan de govern: Claustre Universitari
  • Número de sessió: CU/2020/02
  • Estat de la sessió: En modificació

CLAUSTRE UNIVERSITARI DE LA UPC

Elegit el 5 d'abril de 2017

 

MEMBRES NATS

El rector o rectora

TORRES TORRES, FRANCESC

La secretària general

ESPONA DONÉS, MARGARIDA

El gerent

MASSÓ PÉREZ, XAVIER

Les vicerectores i els vicerectors

BERENGUER SAU, JORDI

Vicerector de Transferència de Coneixement i Innovació

FARGAS RIBAS, GEMMA

Vicerectora de Responsabilitat Social i Igualtat

FERNANDEZ JIMENEZ, AGUSTIN

Vicerector de Política de Transformació Digital

GARRIDO SORIANO, NURIA

Vicerectora de Docència i Estudiantat

GASSO DOMINGO, SANTIAGO

Vicerector de Política de Personal Docent i Investigador

PELÀ, LUCA

Vicerector de Política Científica

PEREZ GONZALEZ, JUAN JESUS

Vicerector de Política Internacional

PRETEL SANCHEZ, MARIA DEL CARMEN

Vicerectora de Política Acadèmica

SILVESTRE BERGES, SANTIAGO

Vicerector d’Avaluació i Qualitat

SIMO GUZMAN, JOSE

Vicerector de Projecció Territorial i Social

Les deganes, els degans, les directores i els directors d'unitats acadèmiques

16 Centres docents

ALONSO ZARATE, LUIS GONZAGA

300

EETAC

Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels

CONSUL PORRAS, NEUS

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

CUCHI BURGOS, ALBERTO

290

ETSAV

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès

FARRAN MARSÀ, ADRIANA

295

EEBE

Escola d'enginyeria de Barcelona Est

FERNANDEZ RUZAFA, JOSÉ

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

FRANCH BULLICH, JAUME

200

FME

Facultat de Matemàtiques i Estadística

GISPETS PARCERISAS, JOAN

370

FOOT

Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa

GRAS MOREU, ANNA MARIA

390

EEABB

Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona

MARTIN MALLOFRE, AGUSTIN

280

FNB

Facultat de Nàutica de Barcelona

PALA SCHONWALDER, PERE 

330

EPSEM

Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa

PEGUEROLES VALLES, JOSEP

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

REAL SALADRIGAS, ESTHER

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

ROCA RAMON, XAVIER

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

RODRIGUEZ CANTALAPIEDRA, INMACULADA

310

EPSEB

Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona

SOLAGUREN-BEASCOA DE CORRAL, FÉLIX

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

ZARAGOZÁ MONROIG, MARISA

340

EPSEVG

Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú

30 Departaments

AYNETO GUBERT, JAVIER

737

RMEE

Departament de Resistència de Materials i Estructures a l'Enginyeria

AZARA NICOLAS, PEDRO

756

THATC

Departament de Teoria i Història de l'Arquitectura i Tècniques de Comunicació

BALCAZAR NAVARRO, JOSE LUIS

723

CS

Departament de Ciències de la Computació

BORONAT MEDICO, JORDI

748

FIS

Departament de Física

CASALS CASANOVA, MIQUEL

758

EPC

Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció

CRUZ LLOPIS, LUIS JAVIER DE LA

744

ET

Departament d'Enginyeria Telemàtica

DE LA PUENTE MARTORELL, JOSE MANUEL

742

CEN

Departament de Ciència i Enginyeria Nàutiques

FERRER FORES, JAIME JOSE

735

PA

Departament de Projectes Arquitectònics

GALCERAN ARELLANO, SAMUEL

709

EE

Departament d'Enginyeria Elèctrica

GALINDO GONZALEZ, JULIAN

740

UOT

Departament d'Urbanisme i Ordenació del Territori

GARCIA ALMIRALL, MARIA PILAR

753

TA

Departament de Tecnologia de l'Arquitectura

GIL ROIG, JOSE MARIA

745

EAB

Departament d'Enginyeria Agroalimentària i Biotecnologia

GIMENEZ MATEU, LUIS

752

RA

Departament de Representació Arquitectònica

GINEBRA MOLINS, MARIA PAU

702

CEM

Departament de Ciència i Enginyeria de Materials

LAPAZ CASTILLO, JOSE LUIS

717

DEGD

Departament d’Enginyeria Gràfica i de Disseny

MALLORQUÍ FRANCQUET, JORDI JOAN

739

TSC

Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions

MARTÍNEZ TEIXIDOR, INMACULADA

750

EMIT

Departament d’Enginyeria Minera, Industrial i TIC

OTERO CALVIÑO, BEATRIZ

701

AC

Departament d'Arquitectura de Computadors

PASTOR MORENO, RAFAEL

732

OE

Departament d'Organització d'Empreses

PUIG CAYUELA, VICENÇ

707

ESAII

Departament d'Enginyeria de Sistemes, Automàtica i Informàtica Industrial

PUIGGALI BELLALTA, JORDI

713

EQ

Departament d'Enginyeria Química

PUJOL RAMO, JAUME

731

OO

Departament d'Òptica i Optometria

RODELLAR BENEDE, JOSE JULIAN

749

MAT

Departament de Matemàtiques

ROMEU GARBI, JORDI

712

EM

Departament d'Enginyeria Mecànica

RUIZ MANSILLA, RAFAEL

724

MMT

Departament de Màquines i Motors Tèrmics

SALAZAR SOLER, JORGE

710

EEL

Departament d'Enginyeria Electrònica

SÁNCHEZ VILA, XAVIER

751

DECA

Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental

TORRES CAMARA, RICARDO

729

MF

Departament de Mecànica de Fluids

TORT-MARTORELL LLABRES, XAVIER

715

EIO

Departament d'Estadística i Investigació Operativa

URPI TUBELLA, ANTONI

747

ESSI

Departament d'Enginyeria de Serveis i Sistemes d'Informació

5 Instituts universitaris de recerca

CARRERA GALLISSA, ENRIC

420

INTEXTER

Institut d'Investigació Tèxtil de Cooperació Industrial de Terrassa

CASANOVA HORMAECHEA, IGNASI

460

INTE

Institut de Tècniques Energètiques

GRIÑO CUBERO, ROBERTO

440

IOC

Institut d'Organització i Control de Sistemes Industrials

NOY SERRANO, MARC

490

IMTech

Institut de Matemàtiques de la UPC-BarcelonaTech

SEGALAS CORAL, JORDI

480

IS.UPC

Institut Universitari de Recerca en Ciència i Tecnologies de la Sostenibilitat

2 Instituts universitaris  de  recerca  de  titularitat mixta

ALENYÀ RIBAS, GUILLEM

915

IRI

Institut de Robòtica i Informàtica Industrial

BLADE CASTANYET, ERNEST

977

FLUMEN

Institut en Dinàmica Fluvial i en Enginyeria Hidrològica

1 Escola de doctorat

SEPULCRE SANCHEZ, FRANCISCO

164

ED

Escola de Doctorat

1 Altres unitats acadèmiques

LLORENS GARCIA, ARIADNA MARIA

410

ICE

Institut de Ciències de l'Educació

Delegades i delegats estudiantat de centre docent

ADÁN NAVARRO, ALEJANDRO

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

AMENÓS SERENA, JORDI

330

EPSEM

Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa

AVILÉS FERNÁNDEZ, DANIEL

300

EETAC

Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels

AYALA RUIZ, AURORA

370

FOOT

Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa

BARBOSA LLAUET, ORIOL

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

CARRERAS RUIZ, JUDIT

280

FNB

Facultat de Nàutica de Barcelona

DUATIS GARCIA, JORDI

290

ETSAV

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès

HERRERA GIMÉNEZ, MARC

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

MÉNDEZ GÁLVEZ, CARLOS

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

RODA DOLS, ORIOL

295

EEBE

Escola d'enginyeria de Barcelona Est

PANZUELA LÓPEZ, M.ELENA

390

EEABB

Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona

PEÑA ROYUELA, EDUARDO

200

FME

Facultat de Matemàtiques i Estadística

LEDESMA CHIVITE, MARC

340

EPSEVG

Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú

Vacant

310

EPSEB

Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona

Vacant

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

Vacant

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

Coodinadores i coordinadors del Consell de l'Estudiantat

BARAT BRULL, ARNAU

CHOI BAE, JUNI

MELLADO CEREZO, ÁLVARO

MIGUEL ICARAN, MARIA

Vacant

MEMBRES ELECTIUS

PDI-A: professorat doctor amb vinculació permanent a la Universitat

17 per tota la Universitat (*2)

ALVAREZ DEL CASTILLO, JAVIER

ANTONIJUAN RULL, JOSEFINA

BENITEZ IGLESIAS, RAUL

BERGAS JANE, JOAN GABRIEL

CAYUELA MARIN, DIANA

ELIAS FUSTE, ANTONIO

GIL PONS, PILAR

HAURIE IBARRA, LAIA

LLUMA FUENTES, JORDI

MARCO GOMEZ, JORDI

MARTINEZ COSTA, M. CARMEN

MAURESO SANCHEZ, MONTSERRAT

POZO MONTERO, FRANCESC

SANTOS LOPEZ, M. ANTONIA DE LOS

SAURA AGEL, MARIA JOSE

VALLVERDU BAYES, FRANCISCO

Vacant

35 Per centres docents (1*)

ALGABA JOAQUIN, INES MARIA

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

BLANCO ABELLAN, MONICA

390

EEABB

Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona

CATALA MALLOFRE, ANDREU

340

EPSEVG

Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú

CHAVEZ DOMINGUEZ, JUAN ANTONIO

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

COLL LOPEZ, JAIME

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

CORTES IZQUIERDO, M. PILAR

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

FERRER MARTI, LAIA

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

GUAUS GUERRERO, ESTER

370

FOOT

Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa

HORTA BERNUS, RICARD

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

JORDI NEBOT, LLUÏSA

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

LUSA GARCIA, AMAIA

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

MOLINS BORRELL, CLIMENT

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

PARADELLS ASPAS, JOSE

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

PARCERISA DUOCASTELLA, DAVID

330

EPSEM

Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa

PEÑA CARRERA, MARTA

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

PRADELL CARA, LLUIS

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

QUER BOSOR, JORDI

200

FME

Facultat de Matemàtiques i Estadística

QUEVEDO CASIN, JOSEBA-JOKIN

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

RIO DOVAL, ANA

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

RODRIGUEZ FERRAN, ANTONIO

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

RODRIGUEZ FONOLLOSA, JOSE ADRIAN

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

ROSELL AMIGO, JUAN RAMON

310

EPSEB

Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona

SABATE BEL, JOAQUIN

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

SANZ SUBIRANA, JAIME

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

SERNA IGLESIAS, MARIA JOSE

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

SESE CASTEL, GEMMA

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

SOTOCA GARCIA, ADOLFO

290

ETSAV

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès

TENIENTE LOPEZ, ERNEST

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

TORNIL SIN, SEBASTIAN

295

EEBE

Escola d'Enginyeria de Barcelona Est

TRULLOLS FARRENY, ENRIC

340

EPSEVG

Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú

VIDAL FERRE, RAFAEL

300

EETAC

Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels

VIDAL SEGUI, YOLANDA

295

EEBE

Escola d'enginyeria de Barcelona Est

Vacant

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

Vacant

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

Vacant

300

EETAC

Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels

34 Per departaments

ALVAREZ LACALLE, ENRIQUE

748

FIS

Departament de Física

ANGULO BAHON, CECILIO

707

ESAII

Departament d'Enginyeria de Sistemes, Automàtica i Informàtica Industrial

ARMENGOL CEBRIAN, JESUS

731

OO

Departament d'Òptica i Optometria

BLANQUE MOLINA, BALDUINO

709

EE

Departament d'Enginyeria Elèctrica

BOSCH GONZALEZ, MONTSERRAT

753

TA

Departament de Tecnologia de l'Arquitectura

BUSQUETS MONGE, SERGIO

710

EEL

Departament d'Enginyeria Electrònica

CALVIÑO TAVARES, FRANCISCO

748

FIS

Departament de Física

COBO VALERI, ERIK

715

EIO

Departament d'Estadística i Investigació Operativa

COMELLAS COLOME, JAUME

739

TSC

Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions

CORTINA PALLAS, JOSE LUIS

713

EQ

Departament d'Enginyeria Química

DOMINGO PASCUAL, JORDI

701

AC

Departament d'Arquitectura de Computadors

DOMINGUEZ PUMAR, MANUEL MARIA

710

EEL

Departament d'Enginyeria Electrònica

FERNANDEZ ALARCON, VICENÇ

732

OE

Departament d'Organització d'Empreses

FERRER MARTI, IVET

751

DECA

Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental

GARRIGA SOLE, PERE

713

EQ

Departament d'Enginyeria Química

JIMENEZ GONZALEZ, DANIEL

701

AC

Departament d'Arquitectura de Computadors

MARTINEZ GONZALEZ, EVA

712

EM

Departament d'Enginyeria Mecànica

MASPOCH RULDUA, MARIA LLUÏSA

702

CEM

Departament de Ciència i Enginyeria de Materials

MIRAMBELL ARRIZABALAGA, ENRIQUE

751

DECA

Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental

MITJANA RIERA, MARGARIDA

749

MAT

Departament de Matemàtiques

MOLINERO ALBAREDA, XAVIER

749

MAT

Departament de Matemàtiques

MORENO BILBAO, M. ASUNCION

739

TSC

Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions

OLIVERAS LLUNELL, ALBERT

723

CS

Departament de Ciències de la Computació

PAGES ZAMORA, ALBA MARIA

739

TSC

Departament de Teoria del Senyal i Comunicacions

PONS NIN, JOAN

710

EEL

Departament d'Enginyeria Electrònica

PUJOLA CUNILL, MONTSERRAT

745

EAB

Departament d'Enginyeria Agroalimentària i Biotecnologia

ROSSELL GARRIGA, JOSEP MARIA

749

MAT

Departament de Matemàtiques

SORIA GUERRERO, MANUEL

748

FIS

Departament de Física

SUSIN SANCHEZ, ANTONIO

749

MAT

Departament de Matemàtiques

VAZQUEZ ALCOCER, PERE PAU

723

CS

Departament de Ciències de la Computació

VICENTE RODRIGO, JESUS

750

EMIT

Departament d’Enginyeria Minera, Industrial i TIC

VOLTAS AGUILAR, JORDI

717

DEGD

Departament d’Enginyeria Gràfica i de Disseny

Vacant

744

ET

Departament d'Enginyeria Telemàtica

Vacant

751

DECA

Departament d'Enginyeria Civil i Ambiental

5 Representació de l'agrupació d'unitats

FORCADA MATHEU, NURIA

758

EPC

Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció

GARCIA ALMIÑANA, DANIEL

758

EPC

Departament d’Enginyeria de Projectes i de la Construcció

GIL ESPERT, LLUIS

737

RMEE

Departament de Resistència de Materials i Estructures a l'Enginyeria

MIQUEL MASALLES, JAUME

729

MF

Departament de Mecànica de Fluids

RAMIS JUAN, XAVIER

724

MMT

Departament de Màquines i Motors Tèrmics

PDI-B: el personal docent i investigador no inclòs en el sector anterior

3 PDI-B1: professorat associat

MIR TEIXIDOR, ENRIC

PERRAMON TORNIL, XAVIER

URBANO SALIDO, JORGE

8 PDI-B2: personal investigador en formació

BERIGÜETE ALCANTARA, FANNY ESTHER

KOMARIZADEHASL , SEYEDMILAD

LOPEZ MENCHON, HECTOR

MAHMOUD , MALAK MAHER FAWZY

MORAKABATCHIANKAR , SHABNAM

RAMÍREZ MELGAREJO, MONSERRAT GUADALUPE

RASOL , MEZGEEN ABDULRAHMAN

REY BARROSO, LAURA

19 PDI-B3:  personal  docent  i  investigador  doctor  no  inclòs  en  les  classificacions  PDI-B1 ni PDI-B2

BERNAT MASO, ERNEST

DE REDONDO REALINHO, VERA CRISTINA

DOMENECH LEGA, BRUNO

FRANCO GARCIA, MARIA LOURDES

GARCIA CARRILLO, AGUEDA

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

Vacant

15 PDI-B4: personal docent i investigador no doctor i no inclòs en les classificacions PDI-B1 ni PDI-B2

CAMPS ANAYA, GERMINAL

CASAS FERNANDEZ, BERNARDINO

FABREGAS BARGALLO, FRANCESC XAVIER

GAMEZ LOPEZ, ANTONIO

GONZALEZ LOPEZ, SERGIO

HERNANDEZ GOMEZ, MARIA DE LOS ANGELES

LAFONT POMES, JOSE MARIA

MERENCIANO SALADRIGUES, JOSEP MARIA

MORILLAS VARON, RAFAEL

ORTIGA MUR, VICTOR

ORTIZ MORON, PEDRO

RAMIREZ CASAS, JUDITH

ROMAN JIMENEZ, JOSE ANTONIO

ROMERO DURAN, DAVID

SOLANS FILELLA, ANA

Representació del personal d'administració i serveis

13 Representació del personal d'administració i serveis funcionari

CARBAJO OLSINA, SANDRA

CELADES FILELLA, SONIA

CLAROS GIMENO, MARTA

DUARTE GARCIA, PATRICIA

FERNANDEZ GUTIERREZ, LAURA

FERNANDEZ PASTOR, ALICIA

GENER CAMINS, DAVID

GIMENO ALLUE, PATRICIA

GONZALVO SANCHO, MIGUEL ANGEL

MURCIA RODRIGUEZ, FRANCISCO JOSÉ

PRAT DEL BARRIO, SUSANA

SANCHEZ MASIP, MARIA NURIA

Vacant

19 Representació del personal d'administració i serveis laboral

AGUILERA MILLAN, ANGEL

ALFEREZ BUENO, JESUS LUIS

CALDERON PEÑUELA, FRANCISCA

CANTURRI RUIZ, ALEXANDRE

DARNELL MARTIN, ISABEL

MARSA HERNANDEZ, SANDRA

MARTIN LLACH, NURIA

MORILLAS MARTINEZ, FRANCISCO JAVIER

MUNTADA DURAN, ALEJANDRO MIGUEL

NUÑEZ MARTINEZ, EDUARDO

ORTIN OLIVE, DAVID

RAYA MARCOS, DAVID

RODRIGUEZ GILI, CARLOS

RODRIGUEZ VARELA, GLORIA

SEGARRA CAMPOS, OLGA

SIMO GOBERNA, ISABEL

TALLON MONTORO, M. CARMEN

TEIXIDO ROMANOS, JOSE ORIOL

Vacant

46 Representació de l'estudiantat

AMADOR PLA, FERNANDO

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

CASTIELLA BAINAC, LAIA

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

CONDOM TIBAU, JORDI GUILLEM

200

FME

Facultat de Matemàtiques i Estadística

DAOUMI DAOUMI, HANAE

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

DUBOIS AULEDA, JÚLIA

290

ETSAV

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès

GONZÁLEZ VALDIVIA, GUILLEM

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

GUENNOUN , MOHAMED

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

IGLESIAS MARTÍ, FRANCESC

290

ETSAV

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès

MERCADÉ JIMÉNEZ, GERARD

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

MICOLAU PUERTO, MARC

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

MOYANO PAIRÓ, ORIOL

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

NAVARRO NAVARRO, MARTÍ

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

PADILLA ROMERO, SARA STEPHANNIE

300

EETAC

Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels

PALA GIRALT, CLAUDIA

330

EPSEM

Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa

PERPINYÀ PITARCH, ENRIC

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

PRINCIPE , ARIANA

340

EPSEVG

Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú

RUIZ I VILLANUEVA, AIDA

390

EEABB

Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona

SÁNCHEZ GASSULL, VICTOR

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

SOLÉ CONDEMINAS, LAURA

240

ETSEIB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial de Barcelona

YÁÑEZ SERRA, GUILLERMO

295

EEBE

Escola d'enginyeria de Barcelona Est

Vacant

390

EEABB

Escola d'Enginyeria Agroalimentària i de Biosistemes de Barcelona

Vacant

295

EEBE

Escola d'enginyeria de Barcelona Est

Vacant

295

EEBE

Escola d'enginyeria de Barcelona Est

Vacant

295

EEBE

Escola d'enginyeria de Barcelona Est

Vacant

300

EETAC

Escola d'Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels

Vacant

310

EPSEB

Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona

Vacant

310

EPSEB

Escola Politècnica Superior d'Edificació de Barcelona

Vacant

330

EPSEM

Escola Politècnica Superior d’Enginyeria de Manresa

Vacant

340

EPSEVG

Escola Politècnica Superior d'Enginyeria de Vilanova i la Geltrú

Vacant

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

Vacant

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

Vacant

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

Vacant

205

ESEIAAT

Escola Superior d’Enginyeries Industrial, Aeroespacial i Audiovisual de Terrassa

Vacant

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

Vacant

210

ETSAB

Escola Tècnica Superior d'Arquitectura de Barcelona

Vacant

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

Vacant

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

Vacant

230

ETSETB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Telecomunicació de Barcelona

Vacant

270

FIB

Facultat d'Informàtica de Barcelona

Vacant

200

FME

Facultat de Matemàtiques i Estadística

Vacant

280

FNB

Facultat de Nàutica de Barcelona

Vacant

280

FNB

Facultat de Nàutica de Barcelona

Vacant

370

FOOT

Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa

Vacant

370

FOOT

Factultat d'Òptica i Optometria de Terrassa

Vacant

XXX

XXX

Màster universitari organitzats per instituts universitaris de recerca

Vacant

250

ETSECCPB

Escola Tècnica Superior d'Enginyeria de Camins, Canals i Ports de Barcelona

(1*) Per acord de la Mesa del Claustre de 25/09/2018, s'ha disminut una plaça de la representació del PDI-A de centre docent, per compensar

 l'increment d'un membre nat d'aquest sector, amb l'objectiu d'ajustar-ho al nombre de claustrals que estableixen els Estatuts de la UPC.

(2*) Per acord de la Mesa del Claustre , s'han disminut dues places de la representació del PDI-A circumscripció Universitat, per compensar

 l'increment d'un membre nat d'aquest sector, amb l'objectiu d'ajustar-ho al nombre de claustrals que estableixen els Estatuts de la UPC.

Secretaria General, 12/01/2021

 

Àlvarez del Castillo Maria Dolores
Guinjoan Gispert Francesc 
Huerta Cerezuela Víctor 
Jarauta Bragulat Eusebi 
Jofre Roca Lluís 
Llanes Pitarch Luis Miguel 
Tomas Corominas Núria 
Yúfera Gómez José Manuel 
Paris Domenech, Neus
Llanes Pitarch Luis Miguel 

Ordre del dia

Desplega tot Plega tot